Ogrodzenia panelowe, ogrodzenia boisk – sportowe, bramy, furtki, czy ogrodzenia gabionowe narażone są na korozję, czyli proces stopniowego niszczenia struktury metalu w związku z chemicznymi reakcjami metalu z elementami otoczenia lub na skutek procesów elektrochemicznych.W jaki sposób zatem zapobiec niekorzystnemu i bardzo uciążliwemu zjawisku jakim jest korozja metali?
W praktyce stosuje się różne metody walki z korozją. Wszystkie z nich posiadają jednak skuteczność krótkotrwałą, a także w danych warunkach niekoniecznie spełniają wszystkie swoje założenia mające zapobiec niszczeniu struktury metalu.
Z uwagi na wysoką inwazyjność zjawiska korozji, dobór środka antykorozyjnego, który będzie odporny na większość czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego, będzie mieć wysoką wytrzymałość na działanie czynników fizycznych (różnice temperatur, ścieranie) stanowi bardzo trudne zadanie.
Z szerokiej palety metod zabezpieczania antykorozyjnego wszelkich wyrobów stalowych, najbardziej skuteczną stanowi ocynkowanie ogniowe, inaczej zanurzeniowe. Sposób ten należy do najbardziej efektywnych, a także najtańszych metod zapobiegania korozji.
Z uwagi na specyfikę naszych produktów, jakimi są: panele ogrodzeniowe, ogrodzenia gabionowe, czy ogrodzenia boisk – sportowe, zależy nam na wysoce skutecznej i funkcjonującej bez zarzutów metodzie antykorozyjnego zabezpieczania wyrobów stalowych. Dlatego też w ogrodzeniach Growmat zastosowaliśmy technologię cynkowania ogniowego, która to oparta jest na ponad 100-letnim doświadczeniu niemieckiej firmy Voigt & Schweitzer spełniającej wszystkie z wymogów normy DIN ISO 1461.
Kluczowym składnikiem kąpieli cynkowej jest specjalnej jakości cynk Z1, którego czystość nie może być niższa niż 99.995% Zn. Dodatkowe składniki kąpieli cynkowej to aluminium i zaprawa cynkownicza – Technigalva.
Co zatem wyróżnia powłokę cynkową w naszych systemach ogrodzeniowych? To przede wszystkim:
- jednorodność powłoki i jej równomierne rozłożenie na całej powierzchni ogrodzenia,
- zwiększona przyczepność do wyrobu i większa elastyczność,
- zwiększona odporność na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne,
- materiały ocynkowane spełniają wymogi normy DIN 1461.
Ponadto, co bardzo ważne, materiały ocynkowane spełniają wymogi normy DIN 1461.